A treia infrangere pentru “U” Cluj in cantonamentul din Antalya

cantonament U Cluj antalya 2014Universitatea Cluj nu bate pe nimeni in amicale. A treia partida de verificare din cantonamentul din Antalya s-a disputat, luni, 27 ianuarie, in companie formatiei din esalonul secund din campionatul Germaniei, FSV Frankfurt.

Elevii lui Mihai Teja au pierdut cu scorul de 3-1, singurul gol al “studentilor” fiind reusit de Vali Lemnaru, inscris in minutul 45. Nemtii au deschis scorul in minutul 26 si au majorat diferenta doua minute mai tarziu.

Teja a inceput partida cu FSV Frankfurt cu urmatorul prim “11”: Niculescu- Ciupe, Ninu, Rada, Gercaliu- Tarnacop, Bucsa, Cristocea, Max Nicu- Lemnaru, Machado

Fosta echipa a administratorului special Vlad Munteanu a mai inscris o data in repriza secunda si a ratat o lovitura de pedeapsa, aparata de Emilian Dolha (55).

Urmatorul amical pentru “U” Cluj va avea loc miercuri, 29 ianuarie, impotriva unei formatii din Bundesliga, Eintracht Frankfurt.