Călin Nemeș, locul III la Cupa României

Sportivul legitimat la secția de echitație a CS Universitatea Cluj, Călin Nemeș a participat în perioada 23-26 iulie, cu doi cai, la Cupa României, Sărituri peste Obstacole, găzduită de Baza Hipică Equestria, din Tâncăbeşti, Snagov.

calin nemes echitatie cs u cluj

Calul Bucura s-a clasat pe treapta a treia a podiumului la săritura peste obstacol de nivel C și pe locul V la nivel B. Nemeș a mai concurat și cu calul Cleopatra, cu care a obținut un loc VI la nivel C.

CS “U” Cluj a fost reprezentat și de Ema Borz, care a obținut locul V la nivel C cu Pulsar. Următoarea competiție importantă pentru sportivii secției ecvestre a CS “U” este Finala Campionatului Național de Anduranță, programată în week-end-ul 7-9 august, la Horodnic de Sus, Suceava.