CFR Cluj a obținut o remiză albă în 10 oameni la Piatra Neamț

Rămași fără 24 de puncte după depunctarea dictată de comisii din cauza datoriilor și pe ultimul loc în clasamentul Ligii I, CFR Cluj s-a deplasat, luni, la Piatra Neamț, unde a întâlnit Ceahlăul în prima partidă din returul campionatului.

Feroviarii pregătiți de Eugen Trică nu au plecat fără puncte din Moldova, reușind să obțină un rezultat de egalitate, scor 0-0, deși au evoluat 70 de minute în inferioritate după eliminarea tânărului jucător Vereș Szilard pentru un fault asupra lui Ștefănescu (19).

În ciuda superiorității numerice, Ceahlăul nu a reușit să își creeze nici o ocazie importantă în prima repriză, iar în partea a doua a avut primul șut pe poartă, Chitoșcă a tras de la 16 metri în minutul 65, dar Amadio a reținut.

CFR rămâne pe ultima poziție în clasament, cu 11 puncte, iar etapa viitoare va primi vizita formației Pandurii Târgu Jiu, duminică, 1 martie, de la ora 18:00.

Ceahlăul: Jovic – Markovic, Buden, Ichim, Kneif – Gheorghiu, Popadiuc, Tăbăcariu – Margină, Cârjan, Ștefănescu

Rezerve: Barna, Gorea, Aldea, Balint, Sialmas, Chitoșcă, Chiriletti.

CFR Cluj: Amadio – Veres, Larie, Ene, Camora – Muniru, Carp – Deac, Jakolis, Jazvic – Tade

Rezerve: Mincă, Negruț, Pîrv, Petruș, Cubleșan, Kereki, Păun