CFR Cluj a smuls un punct norocos din deplasarea de la Voluntari

CFR Cluj a obținut o remiză, sâmbătă, în deplasare, pe terenul formației FC Voluntari, scor 2-2, într-o partidă care a contat pentru etapa a 17-a a Ligii I.

CFR Cluj 2015

Elevii lui Dican nu au mai reușit evoluția bună din etapa trecută, când au învins campioana României, FCSB, cu scorul de 2-0, fiind dominați autoritar în prima repriză a meciului de o formație a Voluntariului bine motivată. Gazdele au deschis scorul în minutul 10 al meciului, prin Voduț, care a profitat de o eroare în defensiva feroviarilor și a înscris pentru 1-0.

FC Voluntari a majorat diferența în debutul reprizei secunde prin Novac, cu un șut de la 16 metri (49). CFR a redus din diferență în minutul 75 prin “golgeterul” Cristian Lopez, care a marcat din interiorul careului, și tot el a restabilit egalitatea în minutul 84, stabilind scorul final la 2-2.

Spaniolul din atacul CFR-ului este noul golgeter al Ligii I, cu 10 reușite.

FC Voluntari: Balauru – Rus, C. Achim, S. Rădoi, Briceag – Novac, Todoran, Goossens – H. Kone, A. Bălan, Voduț.

CFR Cluj: A. Marc – Tiago, Larie, A. Mureșan, Camora – Petrucci, Gomelt – V. Bruno, Cristian, Păun – Nascimento.

CFR Cluj a acumulat 21 de puncte în urma acestei remize și se află pe poziția a 9-a în clasamentul Ligii I, iar etapa viitoare va primi vizita formației CSMS Iași, sâmbătă, 21 noiembrie, ora 16:30.