CFR Cluj, la a doua victorie consecutivă – Moral bun înaintea derby-ului cu “U”

CFR 1907 a izbutit a doua victorie consecutivă, marți, pe teren propriu, în fața “lanternei roșii” în Liga 1, Oțelul Galați, scor 1-0 (0-0), într-o partidă care a contat pentru etapa a XXV-a.

Unicul gol al meciului a fost reușit de Gregory Tade, în partea a doua, minutul 56, acesta a reluat în plasă din interiorul careului. Cernat a șutat periculos cu efect lângă bara, dar Mincă a intervenit fără probleme (67), iar Mişelăricu ar fi putut restabili egalitatea în minutul 86, când a reluat puțin pe lângă poartă din 12 m, acestea fiind singurele situații notabile la poarta lui Mincă.

CFR pornește cu un moral bun înaintea derby-ului cu Universitatea Cluj de vineri, 10 aprilie, ora 20:00, de pe Cluj Arena.

CFR Cluj: Mincă – Jakolis, Larie, Carp, Camora (cpt) – Lopes, Szilard, Muniru, Păun – Dore, Tade

Rezerve: Amadio, Ene, Deac, Tânc

Antrenor: Francisc Dican

Oțelul Galați: Abraham – Popescu, Cucu, Miron, Murgoci – Sissoko, Helder, Iorga, Cernat, Hamroun – Tudorie

Rezerve: Hotoboc, Milea, Mișelaricu, Popa, Răzvan T, Stoian, Tătar

Antrenor: Florin Marin