CFR Cluj n-a fost in stare s-o bata pe Astra, desi a avut un om in plus mai bine de o repriza!

LPF2013 - CFR CLUJ - PANDURII TARGU JIUCFR Cluj a fost invinsa, duminica, 27 aprilie, la Giurgiu, de Astra, scor 1-0, desi a avut un om in plus pe teren mai bine de o repriză de joc.

Golul a fost înscris de Marian Cristescu după 15 minute scurse din prima repriză, la o fază frumos construită de francezul Yoda.

Paul Papp a văzut roşu direct la o intrare criminală asupra lui Giorgi Chanturia, iar Cadu a văzut al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu în minutul 68.

CFR va întâlni, vineri, 2 mai, de la ora 21:00, pe teren propriu, formaţia Concordia Chiajna. Partida va fi televizată de Digisport 1.