CFR Cluj nu găsește drumul spre prima victorie din 2015

CFR Cluj a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, de Petrolul Ploiești, scor 0-1, în cadrul unei partide care a contat pentru etapa a XXIII-a a Ligii I.

Golul victoriei a fost înscris dintr-un penalty comis de Mincă și transformat de Teixeira în finalul primei reprize, minutul 45. În minutul 19 al partidei, feroviarii l-au pierdut pe Ciprian Deac, care s-a accidentat la genunchiul la care a fost operat, fiind înlocuit de Chanturia.

În repriza secundă CFR a înscris din ofsaid prin Ferebory Dore, dar golul a fost anulat (58), iar Tade a reluat cu capul puțin pe lângă poartă (65) și tot el este blocat de Pecanha în minutul 68. Meciul s-a încheiat, iar CFR mai face un pas spre Liga a 2-a.

Etapa viitoare, elevii lui Eugen Trică vor juca la Giurgiu, cu Astra, sâmbătă, 4 aprilie.

Echipele de start

CFR Cluj: Mincă -Jakolis, Larie, Carp, Camora – Muniru, Petrucci – Deac, Tade, Păun – Dore

Antrenor: Eugen Trică

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Satli, Peteleu – A. Coman, Filip – Nepomuceno, Teixeira, Kronaveter – Astafei

Antrenor: Mircea Rednic