CFR Cluj, remiză albă pe teren propriu cu liderul din play-out, CSMS Iași

CFR Cluj nu a reușit să treacă pe primul loc în clasamentul play-out-ului după ce a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu liderul CSMS Iași, în cadrul etapei a 8-a din play-out.

stadion gruia cluj

Elevii pregătiți de Toni Conceicao s-au aflat în permanență la conducerea jocului, având posesia de partea lor și mai multe situații de gol, însă nu au reușit să îl învingă pe Grahovac. Tiago Lopes a fost la un pas de autogol în finalul primei reprize, când a deviat nefericit cu capul în bara laterală a porții lui Traian Marc (45).

Ieșenii lui Nicolo Napoli au fost foarte aproape de a da lovitura în Gruia cu 15 minute înainte de final, dar Marc a respins șutul lui Bole (75) și a menținut scorul alb.

CFR Cluj: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora – Ruiz, Petrucci, Gomelt (Cristi BUD 46) – Jakolis (Nouvier 63), Cristian Lopez, Vitor Bruno. Antrenor: Toni Conceicao.

Rezerve: Vâtcă, A. Mureșan, Dani Coelho, Negruț, Nascimento.

CSMS Iași: Grahovac – Voicu, Ciucă, Frăsinescu, Ţigănaşu (Bădic 58) – Bole, Mitic, Creţu, Llullaku (Nuno Viveiros 68) – A. Cristea, Golubovic. Antrenor: Nicolo Napoli.

Rezerve: Caparco, Onduku, Piccioni, Saric, Bosoi, Nuno Viveiros

În urma acestei remize, CFR acumulează 27 de puncte și se află pe locul 2, la două puncte distanță de CSMS Iași – VEZI CLASAMENTUL.

Etapa viitoare, feroviarii clujeni vor primi vizita formației ACS Poli Timișoara, sâmbătă, 30 aprilie, de la ora 19:30.