CFR s-a distrat cu Unirea Dej intr-un meci de pregatire

kapetanosFeroviarii au surclasat divizionara a 3-a Unirea Dej cu scorul de 14-0, intr-un meci amical disputat joi, la Cluj. Pantelis Kapetanos, de trei ori, Rui Pedro, Batin, Camora, cu cate doua goluri, iar restul cate un gol, Deac, Brandao, Muniru, Carter si Ogbu.

Mircea Rednic a trimis in teren următoarea formulă în prima repriză: Stăncioiu- Velayos, Cadu, Brandao, Sepsi – Deac, Obiora, Dokovic, Rui Pedro – Batin, Kapetanos.

În repriza secunda, cel poreclit “Puriul” a schimbat intreaga garnitura de joc, astfel că au evoluat: Mincă – Burcă, Piccolo, Rada, Camora – Hora, Muniru, Voiculeţ, Maah – Tade, Ogbu.

CFR 1907 va intalni luni, 5 august, in deplasare, formatia FC Vaslui, de la ora 21:30, intr-o partida care conteaza pentru etapa a 3-a a Ligii I. Visinii cauta prima victorie din noua stagiune de campionat, dupa doua rezultate de egalitate inregistrate, 0-0 la Botosani si 2-2 acasa cu ACS Poli Timisoara.