Cine sunt câștigătorii ediției a 10-a a Galei “10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranțele Cetății”

Marti, 13 decembrie 2017, la Casa de Cultura a Studentilor, Primaria municipiului Cluj-Napoca a organizat cea de-a X-a editie a Galei excelentei “10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Sperantele Cetatii”, un eveniment festiv prin care municipalitatea isi exprima recunostinta pentru efortul pe care acesti tineri l-au depus pentru a excela in activitati educative, culturale si sportive.

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, oferite de unii dintre cei mai talentati clujeni, printre care o amintim pe Katia Carbune, castigatoarea concursului Next Star 2017, pe Mimo poetul, un moment de energie redat prin street dance oferit de compania “Jump in” si trupa de majorete a Casei de Cultura “Deja vu”.

Valoarea cumulata a premiilor oferite in cadrul galei se ridica la peste 34.000 lei in premii valorice sau cadouri.

Mai jos gasiti lista premiantilor celei de-a IX-a editii a Galei “10 pentru Cluj”.

  • Prichindeii Cetatii

Ferentiu Mara Ioana – Gradinita cu Program Prelungit “Alba ca Zapada”
Miron Raul-Ioan – Gradinita cu Program Prelungit “Aschiuta”
Ivan Cristian – Gradinita cu Program Prelungit “Aschiuta”
Moldovan Cristina Denisa – Gradinita cu Program Prelungit “Aschiuta”
Comiza Oana – Gradinita cu Program Prelungit “Aschiuta”
Sintoma Maya-Sofia – Gradinita cu Program Prelungit “Aschiuta”
Szalai Ivett Szofia – Gradinita cu Program Prelungit “Casuta Povestilor”
Ionita Irina Teodora – Gradinita cu Program Prelungit “Parfum de Tei”
Olaru Ana Cristiana – Gradinita cu Program Prelungit “Alba ca Zapada”
Lazar Octavian – Gradinita cu Program Prelungit “Aschiuta”
Prjeslavshi Ada-Maria – Gradinita cu Program Prelungit “Aschiuta”
Borzasi-Selin Andreea Karla – Gradinita cu program prelungit “Casuta”
Andronic Iris-Maria – Gradinita cu program prelungit “Casuta”
Nechita Vlad Alexandru – Gradinita cu program prelungit “Zana Zorilor”

  • Elevul Anului

Iacob Iulia-Daria – Liceul Teoretic “Mihai Eminescu”
Ferentiu Mara Ioana – Gradinita cu Program Prelungit “Alba ca Zapada”

  • Profesorul anului

Bogosavliev Vladimir-Alexandru – Colegiul National “George Baritiu”

  • Ambasador pentru Cluj

Gornescu Catinas Ryanna Carina Andreea – de la Colegiul National “Emil Racovita”
Caravateanu Radu Matei – de la Scoala Gimnaziala “Octavian Goga”
santa-Moldovan Lorena – de la Liceul Teoretic “Onisifor Ghibu”
Muresan Vlad-Alexandru – de la Colegiul National “George Cosbuc”
Dragan Tudor-Andrei – de la Colegiul National “George Cosbuc”

  • Arte individual

Maya Cristina Ciobota – de la Liceul de Coregrafie “Octavian Stroia”
Kiss Alexander-Theodor – de la Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta”
Iacob Iulia-Daria – de la Liceul Teoretic “Mihai Eminescu”

  • Stiinte

Sandea Iancu-Ioan – de la Colegiul National “George Cosbuc”
Harambas Diana-Maria – de la Colegiul National “Emil Racovita”
Nagy Balázs – de la Liceul Teologic Reformat

  • IT

Lauran David-Andrei – de la scoala Gimnaziala “Horea”
Horhat Razvan-Catalin – de la Liceul Teoretic “Avram Iancu”

  • Mediu

Grupul de 25 elevi – de la scoala Gimnaziala “Ion Creanga”
Ilyés Kinga – Liceul Teoretic “Báthory István”

  • Sport individual

Dehelean Matei – de la scoala Gimnaziala “Liviu Rebreanu” , CS. Poli Karate
Harabagiu Daria – de la Liceul Teoretic “Onisifor Ghibu”; CS Politehnica Cluj-Napoca, karate
Ratiu George-Adrian – de la Colegiul National “George Cosbuc”

  • Inovatie

Racz Miriam – de la scoala Gimnaziala “Ion Creanga”
Grupul elevilor – de la Colegiul Tehnic “Napoca”

  • Social

Grupul de 25 elevi – de la scoala Gimnaziala “Ion Creanga”

Grupul de 24 elevi – de la scoala Gimnaziala “Ion Creanga”
Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic “Napoca”

  • Arte ansambluri

Trupa de majorete “Deja-vu” – de la Casa de Cultura a Studentilor,
Trupa de majorete “Deja-vu” – de la Casa de Cultura a Studentilor
Corul Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta” – de la Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta”

  • Sport de echipa

Echipa de fotbal fete de la Liceul Teoretic ELF
Grupul de 10 sportivi de la CS KWAN Cluj-Napoca, karate

Echipa de volei feminin a Liceului Teoretic “Gheorghe Sincai”

Mai multe fotografii AICI.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Top