Cine sunt premianții ediției a 8-a a Galei “10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranțele Cetății”

Cea de-a opta ediție a Galei “10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranțele Cetății” a anunțat luni, 12 decembrie 2016, la Casa de Cultură a Studenților, în cadrul unui spectacol public, câștigătorii și premianții acestei ediții.

Prichindeii Cetatii

Gocan Daniel-Andrei – Liceul de Informatica “Tiberiu Popoviciu”
Gocan Ioan Darius – Gradinita cu Program Prelungit “Zâna Zorilor”
Lungu Valeria – Gradinita cu Program Prelungit “Parfum de Tei”
Nechita Vlad Alexandru – Gradinita cu Program Prelungit “Zana Zorilor”
Simion Radu Ştefan – Transylvania College
Sintoma Maya-Sofia – Gradinita cu Program Prelungit “Aşchiuta”
Tamaş Amelia – Gradinita cu Program Prelungit “Casuta Poveştilor”

Elevul Anului

Lup Vasile – Liceul Teoretic “Nicolae Balcescu”
Tarau Alexandru Viorel – Liceul Teoretic “Gheorghe Sincai”

Profesorul Anului

Boar Felicia -Liceul Teoretic “Nicolae Balcescu”
Mureşan Dumitru – Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta”, Şcoala Gimnaziala “Augustin Bena”

Ambasador pentru Cluj

Buta Teodora – Şcoala Gimnaziala “Liviu Rebreanu”
Pop Ana Luminita Cipriana – Şcoala Gimnaziala Elf
Dascal Ana-Iulia – Liceul cu Program Sportiv
Bolog Matei, Isac Astrid Cristiana Daria -Liceul Teoretic “Gheorghe Sincai”

Arte individual

Torge Tudor – Liceul Teoretic “Avram Iancu”, Şcoala de Muzica
Banyai Lisa-Maria – Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta”
Sorlea Iulia-Alexandra – Colegiul de Muzica “Sigismund Toduta”
Holeleu Matei-Hadrian -Liceul de Coregrafie şi Arta Dramatica “Octavian Stroia”

Stiinte

Magdaş Vlad-Marian – Şcoala Gimnaziala “Horea”
Tranca Naomi-Alexandra – Colegiul National “Emil Racovita”
Maier George-Catalin – Liceul Teoretic “Avram Iancu”

IT

Rapeanu George-Alexandru – Colegiul National “Emil Racovita”
Cheret Ioana – Liceul Teoretic “Nicolae Balcescu”

Social

Un grup de 30 de elevi ai scolii Gimnaziale “Liviu Rebreanu”
Grupul de Creatie al liceului “Gheorghe sincai” 12 elevi
Grupul de elevi de la Colegiul National “George Baritiu”

Mediu

Grupul elevilor de la Şcoala Gimnaziala “Liviu Rebreanu” (30 elevi)
Andrei-Paul Rusu – Liceul Teoretic “Avram Iancu”

Sport Individual

Schöpf Justin – Colegiul National “George Coşbuc”
Kudor Adorjan-Szabolcs – Liceul Teologic Reformat
Dascal Ana-Iulia – Liceul cu Program Sportiv
Ratiu George-Adrian – Colegiul National “George Coşbuc”
Ciobanu Andrei – Liceul cu Program Sportiv

Inovatie

Grupul elevilor de la Liceul Teoretic “Nicolae Balcescu” – Echipa I-Robot 5 elevi
Echipa TheHappyCoders (THC) 5 elevi – Liceul Teoretic Avram Iancu

Arte ansambluri

Echipa de Majorete Madness Cadete – 17 sportive (din cadrul mai multor şcoli)
Grupul Vocal si de Creatie 12 elevi Liceul Teoretic “Gheorghe Sincai”
Grupul elevilor de la Liceul Teoretic “Eugen Pora” – Trupa de teatru in limba spaniola “Carpe Diem” 8 elevi

Sport echipa

CS VOINTA CLUJ Echipa de karate 4 sportivi
U 13 Baschet masculin 13 elevi – Asociatia Club Sportiv U-BT
Echipa de handbal baieti a Şcolii Gimnaziale “Iuliu Hatieganu” – 10 elevi.

In cadrul evenimentului au fost oferite spectatorilor si momente artistice, ale unora dintre cei mai talentati clujeni, printre care o amintim pe Katia Carbune, castigatoarea trofeului School Idol 2016, pe Rares Maris si tinerii talentati de la Armonia Music, echipa de majorete cadete Madness sau elevii din echipa de karate a Clubului Sportiv Vointa.

Valoarea cumulata a premiilor oferite in cadrul galei de ridica la peste 31.000 lei in premii valorice sau cadouri.

Leave a Reply

Loading...
Top