Din infrangere in infragere. „U” Alexandrion a pierdut din nou in Liga Nationala

Echipa de handbal feminin „U” Alexandrion Cluj a pierdut din nou la limita, in deplasare, la Ploiesti, impotriva CSM-ului, scor 31-28, si ramane cu cinci puncte acumulate in opt etape scurse din sezonul regulat.

u alexandrion senocico

„Studentele” au avut un inceput bun de joc, iar pana in minutul 20 se aflau in avantaj pe tabela (13-9), dar gazdele au revenit pe fondul unor greseli in defensiva Clujului si au intors scorul cu sase goluri consecutive, stabilind scorul pauzei la 15-14.

Repriza secunda a fost controlata de Ploiesti, care s-a desprins la 19-14, iar clujencele nu au reusit sa se apropie la mai putin de doua puncte pana la final.

Mihaela Ani-Senocico a fost cea mai buna marcatoare, cu 8 goluri, urmata de Florina Chintoan (7), Laura Popa (6), Magda Paraschiv (3), Irina Ivan (2), Cristina Laslo (1) si Andreea Tetean (1)

„U” Alexandrion ocupa locul 12 in clasament, avand o victorie si doua egaluri. Urmatoarea etapa va intalni, pe teren propriu, CSM Cetate Devatrans, duminica, 26 octombrie.