Doua medalii de AUR pentru sectia de judo a Universitatii Cluj

Campionatul National de Judo U18, desfasurat in perioada 28 februarie – 2 martie 2014, s-a incheiat cum nu se poate mai bine pentru sportivele legitimate la CS Universitatea Cluj.

judoka U Cluj

Doua dintre judoka au castigat medalii de aur, in timp ce celelalte au obtinut medalii de argint, respectiv bronz. La categoria 57 de kilograme, podiumul a fost format doar din sportive ale CS Universitatea Cluj. Astfel, Anamaria Huțanu a obținut medalia de aur după ce a învins-o în finală pe Anca Filipașan, în timp ce medalia de bronz i-a revenit sportivei Andrada Secrieru.

Gabriela Bârsan și-a adjudecat medalia de aur la categoria 63 de kilograme, în timp ce Alexandra Mazilu a obținut medalia de argint la categoria +70 de kilograme.

Ioniță Camelia și-a trecut în cont medalia de bronz la categoria 48 de kilograme.

Judoka CSU a participat la această competiție alături de antrenoarea Gianina Andreica și Ana Maria Lazăr.