Elevii clujenii au triumfat la Olimpiada Națională de Matematică, aducând “acasă” 12 medalii

Lotul de matematică al judeţului Cluj a fost format din 17 elevi clujeni, obținând Premiul I la clasa a X-a cu punctaj maxim, dar și alte 4 Menţiuni, o medalie de aur, 4 medalii de argint şi 7 medalii de bronz.

Elevii clujeni prezenți la Olimpiada Națională de Matematică provin de la Liceul de Informatică “Tiberiu Popoviciu”, Colegiul Național “Emil Racoviță”, Liceul Teoretic “Nicolae Bălcescu” și Școala Gimnazială “Horea”. 

Nr. crt.

Nume si prenumele elevului

Clasa

PREMIUL

Unitatea de învăţământ

Prof. pregătitor

1

FAUR G. MARIA ȘTEFANIA

5

MENŢIUNE + MEDALIE ARGINT

LICEUL DE INFORMATICĂ TIBERIU POPOVICIU CLUJ NAPOCA ZERIU FLAVIA

2

CAVAȘI E. EDUARD

6

MEDALIE BRONZ

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA ANDREA ADRIAN VASILE

3

VERZEA V. ȘTEFAN

6

MENŢIUNE + MEDALIE ARGINT

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA ANDREA ADRIAN VASILE

4

HARAMBAȘ I. DIANA MARIA

7

MEDALIE BRONZ

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA CRUCERU ALEXANDRINA

5

LĂURAN C. DAVID

7

MEDALIE BRONZ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA CLUJ NAPOCA BĂLAN IOAN

6

LEONTE C. MIHNEA

8

MEDALIE BRONZ

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA ANDREA ADRIAN VASILE

7

MAN S. ANDREI-GEORGE

8

 

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA ANDREA ADRIAN VASILE

8

ILIEȘ R. RADU-ALEXANDRU

8

 

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA ANDREA ADRIAN VASILE

9

COROIAN A. VLAD  BOGDAN

9

MEDALIE BRONZ

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA LOBONŢ GHEORGHE

10

ILE G. GEORGE  DANIEL

9

MENŢIUNE + MEDALIE ARGINT

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA LOBONŢ GHEORGHE

11

GUȚIU S. ȘERBAN

9

 

LICEUL TEORETIC NICOLAE BALCESCU CLUJ-NAPOCA SITARU  EMIL

12

CRIȘAN D.R. DRAGOȘ

10

PREMIUL I

(CU PUNCTAJ MAXIM)

+ MEDALIE AUR+CALIFICARE LOTUL ROMÂNIEI

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA MAGDAȘ ADRIAN / TIVADAR LIVIU

13

PETRIDEAN V.L. ANDREI

10

MENŢIUNE + MEDALIE ARGINT

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA MAGDAȘ ADRIAN

14

PĂDUREAN-RĂDULESCU M.F. MIHNEA

10

 

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA MAGDAȘ ADRIAN  / TIVADAR LIVIU

15

GYORGY E. SPIRIDON MARIA

11

MEDALIE BRONZ

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA CRUCERU ALEXANDRINA

16

CRĂCIUN N.MARIA-NICOLETA

12

MEDALIE BRONZ

COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA ANDREA ADRIAN VASILE

17

BODEA R. ADONIS SEBASTIAN

12

  COLEGIUL NAŢIONAL EMIL RACOVIŢĂ CLUJ-NAPOCA ANDREA ADRIAN VASILE

Leave a Reply

Top