Fierbe Cluj Arena! “U” Cluj va juca in prima etapa a Ligii a 3-a cu echipa a doua a CFR-ului! Vezi componenta celorlalte serii

Comitetul de Urgență al Federației Române de Fotbal a validat marți, 15 august, componența celor cinci serii pentru sezonul 2017-2018 al Ligii 3, iar miercuri, 16 august, a fost stabilit programul competitional.

Inaintea tragerii la sorti a componentei seriilor au avut loc o serie de schimbari in seria a V-a. Astfel, Unirea Jucu şi FC Zalău au comunicat Federaţiei că nu mai pot participa în următorul sezon, aşa că s-au retras şi au fost dezafiliate de către FRF, iar Hermannstadt 2 a fost mutată în seria a IV-a, in timp ce Viitorul Ghimbav şi Unirea Alba Iulia au venit în seria a V-a.

In cadrul primei etape, Universitatea Cluj va primi vizita echipei a doua a CFR-ului, sambata, 26 august, pe Cluj Arena. Meciul se va juca in nocturna.

Programul primei etape a seriei a V-a din Liga 3:

“U” Cluj – CFR II Cluj
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin
Unirea Tăşnad – Unirea Dej
Viitorul Ghimbav – Industria Galda
FC Avrig – Metalurgistul Cugir
CS Iernut – Comuna Recea
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Mediaş II
Performanţa Ighiu STĂ

Cele 77 de echipe înscrise în Liga 3 au fost repartizate în 5 serii astfel:

SERIA I

CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
ACS Sănătatea Darabani (BT)
CSM Roman (NT)
CSM Paşcani (IS)
AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
CS Aerostar Bacău (BC)
ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
AFC Hărman (BV)
ACS Viitorul Ghimbav (BV)
ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
CSM Focşani 2007 (VN)
CS Avântul Valea Mărului (GL)
CS Sporting Lieşti (GL)
AFC Metalosport Galaţi (GL)
ACS Suporter Club Oțelul Galaţi (GL)

SERIA A II-A

AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)
AFC Metalul Buzău (BZ)
ACS Sportul Chiscani (BR)
ACS Victoria Traian (BR)
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
SC FCSB 2 (B)
AFC Progresul 1944 Spartac (B)
SC FC Voluntari 2 (IF)
AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
ACS Înainte Modelu (CL)
ACSM Olteniţa (CL)
AS FC Agricola Borcea (CL)
FC Viitorul 2 (CT)
CSA Axiopolis Cernavodă (CT)
ASSCS Farul Constanţa (CT)

SERIA A III-A

CS Atletic Bradu (AG)
CS Mioveni 2 (AG)
AS FC Aninoasa (DB)
CSM Flacăra Moreni (DB)
ACS Urban Titu (DB)
AFC Astra 2 (PH)
ACS Petrolul 52 (PH)
SC Popeşti-Leordeni (IF)
ACS Viitorul Domneşti (IF)
CS Concordia Chiajna 2 (IF)
CS Tunari (IF)
AS FC Milcov (OT)
AFCM Alexandria (TR)
CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
AFC Voinţa Saelele (TR)

SERIA A IV-A

CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
CS Naţional Sebiş (AR)
CS Şoimii Lipova (AR)
CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM)
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
ACS Ghiroda (TM)
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara (TM)
CNS Cetate Deva (HD)
FC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CSM Şcolar Reşiţa (CS)
CS Internaţional Băleşti (GJ)
ACS Şirineasa (VL)
CS U Craiova 2 (DJ)
ACSO Filiaşi (DJ)

SERIA A V-A

AFC Unirea Tăşnad (SM)
ACS Fotbal Comuna Recea (MM)
CS FC Zalău (SJ)
CS Unirea Jucu (CJ)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ)
FC Unirea Dej (CJ)
AS FC Universitatea Cluj (CJ)
CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)
CSM Avântul Reghin (MS)
CS Iernut (MS)
ACS Industria Galda (AB)
CF Metalurgistul 1939 Cugir (AB)
ACS Performanţa Ighiu (AB)
CS Gaz Metan Mediaş 2 (SB)
FC Avrig (SB)
AFC Hermannstadt 2 (SB)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Top