Înfrângere pentru echipele de volei ale Universităţii Cluj!

Echipele de volei ale CS Universitatea Cluj au fost învinse în meciurile disputate din cadrul etapei a V-a, atât la masculin cât şi la feminin.

Voleibaliştii au pierdut, în deplasare, la Tomis Constanţa, cu scorul de 1-3. Înfrângerea era una previzibilă, mai puţin aşteptat era însă ca “studenţii” să se impună într-un set şi au făcut-o, cu 25-19, în setul al treilea. U Cluj rămâne singura echipă din campionatul masculin fără niciun punct acumulat în jocurile din actuala ediţie de campionat.

De partea cealaltă, fetele au fost învinse, cu acelaşi scor 1-3, pe teren propriu de CSM Lugoj. Doar în primele două seturi meciul a fost echilibrat, 23-25 şi 25-22, după care echipa oaspete a făcut legea pe teren.

“Studentele” ocupă poziţia a XI-a în clasamentul Diviziei A1, cu un singur punct, fără să fi câştigat la rândul lor vreun meci oficial.