Marius Șumudică, noul antrenor al echipei Concordia Chiajna

sumudicaMarius Șumudică este de astăzi noul antrenor al echipei de fotbal Concordia Chiajna, potrivit site-ului oficial al clubului.

Șumudică a semnat contractul cu gruparea ilfoveană, unde îl va înlocui pe Ionuț Chirilă, demis miercuri din cauza rezultatelor sub așteptări.

Marius Șumudică a antrenat ultima oară formația Al-Shaab, din Emiratele Arabe Unite (2012-2013). Fostul atacant al echipelor Sportul Studențesc și Rapid București și-a început cariera de antrenor la Rocar (2006-2007), după care a mai activat la Dodu Berceni, Inter Gaz București, Progresul București, Astra Ploiești, Farul Constanța, Gloria Bistrița, Rapid București, Kavala (Grecia), Astra Ploiești, FC Brașov; FC Vaslui și Universitatea Cluj.

Șumudică găsește pe Concordia pe locul 10, cu 27 de puncte după 22 de etape.

Doar patru echipe, Steaua București, Astra Giurgiu, Pandurii Tg. Jiu și Gaz Metan Mediaș, nu și-au schimbat antrenorii în actuala stagiune.

Tabloul antrenorilor care au activat în acest sezon în Liga I:

STEAUA BUCUREȘTI

Laurențiu Reghecampf

ASTRA GIURGIU
Daniel Isăilă

PETROLUL PLOIEȘTI
Cosmin Contra (etapele 1-22)
Răzvan Lucescu (din etapa a 23-a)

DINAMO BUCUREȘTI
Gheorghe Mulțescu (etapele 1-8)
Flavius Stoican (din etapa a 9-a)

FC VASLUI
Ilie Stan (etapele 1-2)
Ionuț Moșteanu (etapele 3-10)
Liviu Ciobotariu (din etapa a 11-a)

PANDURII TG JIU
Cristian Pustai

CFR CLUJ
Mircea Rednic (etapele 1-4)
Petre Grigoraș (etapele 5-19)
Vasile Miriuță (din etapa a 20-a)

GAZ METAN MEDIAȘ
Cristian Dulca

CEAHLĂUL PIATRA NEAMȚ
Vasile Miriuță (etapele 1-19)
Costel Ilie (din etapa a 20-a)

CONCORDIA CHIAJNA
Ionuț Chirilă(etapele 1-22)
Marius Șumudică (din etapa a 23-a)

ACS POLI TIMIȘOARA
Valentin Velcea (etapele 1-10)
Aurel Șunda (din etapa a 11-a)

FC BOTOȘANI
Cristian Popovici (etapele 1-16)
Valeriu Bordeanu (etapele 17-19)
Leo Grozavu (din etapa a 20-a)

OȚELUL GALAȚI
Ionuț Badea (etapele 1-12)
Constantin Schumacher (etapa 13)
Ewald Lienen (din etapa a 14-a)

SĂGEATA NĂVODARI
Tibor Selymes (etapele 1-17)
Gheorghe Butoiu (etapele 18-19)
Cătălin Anghel (din etapa a 20-a)

VIITORUL CONSTANȚA
Cătălin Anghel (etapele 1-6)
Bogdan Vintilă (din etapa a 7-a)

UNIVERSITATEA CLUJ
Ioan Ganea (etapele 1-9)
Gheorghe Barbu (etapele 10-11)
Mihai Teja (din etapa a 12-a)

FC BRAȘOV
Adrian Szabo (etapele 1-5)
Aurel Țicleanu (etapele 6-8)
Alexandru Pelici (etapele 9-13)
Ilie Stan (etapele 14-19)
Cornel Țălnar (din etapa a 20-a)

CORONA BRAȘOV
Nicolae Manea (etapele 1-6)
Ionel Tersinio Gane (din et. 7)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top