Scor alb între CFR şi Astra Giurgiu

gabionetta

CFR Cluj şi Astra Giurgiu au încheiat la egalitate partida disputată, sâmbătă, scor 0-0, în cadrul etapei a XII-a a Ligii I.

Vişinii au ajuns la al treilea meci fără înfrângere şi continuă evoluţiile bună şi creşterea de formă. Ambele formații au avut o evoluţie pragmatică, lipsind ocaziile importante. Astra a deschis scorul în minutul 44, prin Ivanovski, dar reuşita sa a fost anulată pe motiv de ofside.

Trupa lui Grigoraş a evoluat cu un om în plus pe teren din minutul 77, după ce Yahaya de la oaspeţi a fost eliminat. Clujenii au forţat golul de trei puncte, însă tabelă a rămas îngheţată la 0-0.

CFR a acumulat 19 puncte şi a urcat până pe locul 19, urmând ca etapa viitoare să joace la Chiajna, împotriva Concordiei. Meciul este programat duminică, 3 noiembrie, de la ora 19:00

Echipele de start

CFR 1907 Cluj: Felgueiras – Maftei, Cadu, Rada, Camora – Djokovic, Muniru – Maah, Gabionetta, Ogbu – Tade

F.C. Astra Giurgiu: Lung – Matel, Gaman, Ben Youssef, J. Morais – Yahaia, Laban – Enache, Bukari, Yoda – Ivanovski