Steaua, tot mai departe de “primavara europeana”

steaua bucurestiSteaua Bucuresti si FC Basel au incheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea din cadrul celei de-a patra etape a grupelor Champions League. Ros-albastrii au fost la un pas sa obtina primul succes in grupele Champions League.

Steliștii au deschis scorul în prima repriza prin Piovaccari, ia elvețienii au restabilit egalarea în prelungiri, gratie reusitei lui Giovanni Sio. Elevii lui Reghecampf au avut cele mari ocazii, în timp ce Basel nu a reușit să isi creeze prea multe situatii de a marca. La fel cum în partida tur.

In urma acestui rezultat, Steaua ramane pe ultima pozitie in clasament, cu doua puncte acumulate. O victorie ieri i-ar fi adus poziția a treia în clasamentul grupei E și chiar sperante pentru locul doi.