“U” Banca Transilvania va avea 4 jucători la All Star Game 2015. Marcel Țenter, antrenorul selecționatei “Nordului”

Federația Română de Baschet a finalizat centralizarea voturilor pentru stabilirea componentei celor două selecționate, Nord și Sud, care se vor confrunta pe 5 aprilie în cadrul All Star Game-ului ce va avea loc în Sala Dinamo din București.

“U” BT Cluj-Napoca va da nu mai puțin de 4 jucători și un antrenor pentru ediția All Star Game-ului de anul acesta: Andrei Mandache, Sean Barnette, Mihai Silvășan, Cătălin Baciu și Marcel Țenter.

Foto arhiva All Star Game 2014, la Cluj-Napoca, în Sala Sporturilor “Horia Demian”

Iata componenta celor doua echipe

SUD

1. Giordan Lee WATSON – Energia Tg. Jiu
2. Ronald ROSS – BCM U Pitesti
3. Marius RUNKAUSKAS – CSU Asesoft Ploiesti
4. Octavian POPA-CALOTA – CSU Atlassib Sibiu
5. Mihai PAUL – CSA Steaua CSM Eximbank
6. Louis DARBY – Energia Tg. Jiu
7. Jonte FLOWERS – CSU Asesoft Ploiesti
8. Tal KARPELESZ – Energia Tg. Jiu
9. Titus NICOARA – CSA Steaua CSM Eximbank
10. Nemanja MILOSEVIC – Energia Tg. Jiu
11. Catalin BURLACU – CSU Asesoft Ploiesti
12. Ionut DRAGUSIN – CSA Steaua CSM Eximbank

Antrenori
Hristu SAPERA – BCM U Pitesti
Antonis CONSTANTINIDES – Energia Tg. Jiu

NORD

1. Filip ADAMOVIC – BC Mures Tg. Mures
2. Zlatko JOVANOVIC – BC Timisoara
3. Adrian TUDOR – BC Mures Tg. Mures
4. Kyndall DYKES – BC Mures Tg. Mures
5. Daniel DILLON – CSM U Oradea
6. Andrei Rares MANDACHE – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
7. Sean BARNETTE – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
8. Vujadin SUBOTIC – CSM U Oradea
9. Mihai SILVASAN – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
10. Bogdan POPESCU – BC Timisoara
11. Catalin BACIU – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
12. Laszlo LAZAR – BC Mures Tg. Mures

Antrenori
Marcel TENTER – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
Cristian ACHIM – CSM U Oradea

Totodata, primul cinci la fiecare selectionată este următorul:

SUD

1. Giordan Lee WATSON – Energia Tg. Jiu
2. Marius RUNKAUSKAS – CSU Asesoft Ploiesti
3. Louis DARBY – Energia Tg. Jiu
4. Titus NICOARA – CSA Steaua CSM Eximbank
5. Ionut DRAGUSIN – CSA Steaua CSM Eximbank

NORD

1. Filip ADAMOVIC – BC Mures Tg. Mures
2. Kyndall DYKES – BC Mures Tg. Mures
3. Sean BARNETTE – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
4. Mihai SILVASAN – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
5. Catalin BACIU – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top