“U” Cluj a incheiat cantonamentul din Antalya cu o victorie

Universitatea Cluj a castigat si ultima partida de pregatire din cantonamentul din Antalya, scor 1-0, impotriva formatiei chineze Guizhou Renhe, detinatoarea SuperCupei Chinei.

u cluj

Unicul gol al partidei a fost marcat de noua achizie a “studentilor”, olandezul Benjamin van den Broek, in minutul 31, dupa ce a fost servit excelent de Castillion.

“U” Cluj (prima repriza): Panagopoulos – Ciupe, Skvorc, Gravenberch, Martins – Costin – van den Broek, Ceppelini – Mengolo, Castillion, Zijler

“U” Cluj (repriza a doua): Panagopoulos – Jovanovic, Crişan, Neag, Ciupe – Cristocea, Paulinho, Kovacs – Calcan, Lemnaru, Viveiros

“Sepcile rosii” se intorc astazi la Cluj, iar de luni vor incepe programul de pregatire pe plan local.