„U” Cluj a remizat in primul amical al iernii in cantonamentul din Antalya

Universitatea Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida amicala din cantonamentul din Antalya, impotriva formatiei SV Rodinghausen, formatie din Liga a IV-a germana.

George Ogararu a trimis in teren urmatoarea formula:

Panagopoulos – Jovanovic, Skvorc, Neag, Martins – Costin – Kovacs, Paulinho – Zijler, Morar, Castillion

Germanii au deschis scorul dupa 10 minute de joc, prin Veselinovic, care l-a invins pe Panagopoulos cu o lovitura de cap (10). Cu doua minute inainte de pauza, Vlad Morar a restabilit egalitatea tot cu o lovitura de cap bine plasata sub transversala, dupa centrarea foarte buna a lui Zijler (43).

In repriza a doua, Ogararu a schimbat toata echipa: Dolha – Ciupe, Crişan, Gravenberch, Bratu – Lungu – Ceppelini, Cristocea – Viveiros, Lemnaru, Mengolo, dar scorul a ramas neschimbat.

Urmatorul amical al „studentilor” din Antalya va avea loc astazi, de la ora 16:00, contra echipei de tineret a maghiarilor de la Haladas.