“U” Cluj a rezolvat meciul cu Viile Dejului în prima repriză și a câștigat matematic seria!

Universitatea Cluj a plecat fără gol primit din deplasarea de la Dej, unde a întâlnit, miercuri, 10 mai, pe Viile Dejului, scor 4-0, în cadrul etapei a 26-a a Ligii a 4-a.

“Studenții” au rezolvat meciul în prima repriză, marcând de patru ori în poarta dejenilor, printr-o “triplă” reușită de veteranul Dorin Goga (’15, ’33, ’45) și Iuliu Hațiegan (’38).

Trupa lui Marius Popescu nu au mai reușit să înscrieîn partea a doua, dar au reușit să fie periculoasă la poarta Dejului. Au fost consemnate două ocazii notabile prin Salcău Sebastian și Rareș Takacs, minutele 65 și 70.

“Șepcile roșii” au consemnat în această partidă cel de-al 22 succes stagional în campionat și a devenit câștigătoarea seriei Cluj din liga a patra.

“U” a început partida în următarea formație:

Pop – Potcoavă, Abrudan, Ionescu, Manu – Giurgiu, Fizeșan – Takacs, Goga, Hîmpea – Hațiegan

În următoarea etapă, Universitatea va primi vizita formației Industria Sârmei Câmpia Turzii, sâmbătă, 13 mai, de la ora 11:00, la Baza Sportivă “Dan Anca”.