“U” Cluj, un nou succes categoric în Liga 4-a!

Un nou succes categoric pentru Universitatea Cluj în Liga a 4-a, sâmbătă, pe sinteticul de la Baza Sportivă “Dan Anca”, scor 11-0 (6-0), într-o partidă care a contat pentru etapa a 19-a a Ligii a 4-a.

Gilăul a reușit să reziste eroic în primele 25 de minute, dar până la finalul primei reprize a încasat șase goluri. Hațiegan a deschis scorul în minutul 24, după care au urmat două reușite a lui Lemac și Goga (29, 30). Golgheterul Universității a bifat “dubla” în minutul 38, Rogozan a înscris golul al cincilea, iar Goga a bifat “dubla” în minutul 43, stabilind scorul pauzei.

În repriza secundă, Lemac a înscris două goluri în debutul reprizei (58 și 59), iar Seck și Takacs a stabilit scorul final la 11-0.

Președintele Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, a asistat la această partidă.