“U” Jolidon merge ceas in campionat, a sasea victorie in Liga Nationala

foto arhiva

Echipa de handbal feminin “U” Jolidon Cluj a castigat la o diferenta categorica de puncte confrunterea cu CSM Ploiesti, scor 41-30 (16-20), bifand a sasea victorie in Liga Nationala.

Cea mai buna marcatoare de la “U” Jolidon a fost Florina Chintoan, cu 12 reusite, urmata de Vintilă 9, Ani-Senocico 8, Tetean 4, Florea 3, Tivadar 3, Laslo 1, Cîrjan 1

“Studentele” s-au desprins la 11 goluri diferenta in ultimul sfert de joc, gratie unui joc defensiv foarte bun. In urma acestui succes, clujencele au ajuns pe locul patru in clasament, cu 18 puncte.

“Am mers cap la cap până la mijlocul reprizei a doua când pe fondul unei defensive foarte bune au reușit să ne desprindem. Suntem mulțumiți de victorie, ne-a fost frică de acest meci”, ne-a declarat directorul sportiv al echipei clujene, Cosmin Sălăjan.