Umilinţă pentru “U” Jolidon pe terenul unei nou promovate

"U" JolidonHandbalistele de la “U” Jolidon au pierdut neaşteptat confruntarea de la malul mării împotriva lanternei roşii a Ligii Naţionale, Neptun Constanţa, scor 33-25 (18-9).

“Studentele” au fost dominate categoric în prima repriză de o formaţie care nu a bifat nicio victorie în primele şase etape, tabela afişând după primele 30 de minute un surprinzător 18-9 pentru gazde.

Nici în partea a doua a meciului jocul Universităţii nu s-a îmbunătăţit, iar diferenţa a persistat pe tabelă, nepunându-se nici un moment problema învingătoarei.

“U” Jolidon a ajuns la trei înfrângeri în acest sezon, în timp ce nou-promovata Neptun Constanţa a reuşit primul succes în Liga Naţională.

Clujencele vor întâlni etapa viitoare pe teren propriu formaţia HCM Râmnicu Vâlcea, pe 5 noiembrie, de la ora 18:00, iar apoi va urma dubla cu PAOK Salonic din Cupa EHF, meciuri care se vor disputa în Sala Sporturilor “Horia Demian” pe 9 şi 10 noiembrie.