Universitatea Cluj, eliminată din Cupa României de Delta Tulcea!

Universitatea Cluj a părăsit din nou mult prea repede Cupa României, încă din 16-imi, după ce a suferit o înfrângere în faţa formaţiei de Liga a 2-a Delta Tulcea, scor 1-2.

Având în vedere adversarul modest, tehnicianul “Şepcilor roşii”, Cristian Dulca, a trimis în teren rezervele în această partidă. Primul 11 a fost format din: Matache – Ad. Popa II, Szilagyi, Cucui, Nicola – Iancu, Muzac – Krumov, Roman, Braz – Cleiton.

Delta Tulcea a fost cea care a deschis scorul în minutul 42, graţie unui şut de la 25 de metri expediat de Florea. Egalarea a venit abia în minutul 82, prin reuşita brazilianului Cleiton. Lovitura de graţie a fost dată de tulceni în prelungirile meciului, arbitrul dictează lovitura de pedeapsă, iar Enache Câju înscrie elegant de la punctul cu var.