Victorie pentru CFR Cluj cu FC Voluntari – 2-1!

CFR Cluj și-a asigurat un final de sezon liniștit după victoria obținută vineri seara, pe stadionul “Dr. Constantin Rădulescu”, scor 2-1, cu FC Voluntari, în cadrul etapei a 11-a din play-out-ul Ligii I, cu trei etape rămase de disputat.

CFR Cluj

Echipa din Voluntari a deschis scorul în minutul 26 prin Novakovic din pasa lui Filipov, dar gazdele au restabilit rapid egalitatea prin francezul Nouvier, minutul 30, din pasa lui Cristi Bud, stabilind și scorul pauzei (1-1).

În partea a doua, Davide Petrucci i-a dus pe feroviari în avantaj cu un gol reușit în minutul 56 din pasa lui Jakolis.

Acest succes aduce 33 de puncte în dreptul CFR-ului, care ocupă locul 2 în clasamentul din play-out, la egalitate de puncte cu CSU Craiova și la două puncte de liderul CSMS Iași.