Victorie pentru “U” Cluj în al 11-lea amical, 5-2 cu Avântul Bârsana!

Universitatea Cluj s-a impus cu scorul de 5-2 (3-2), sâmbătă, 11 martie, impotriva divizionarei a patra Avântul Bârsana, pe terenul din Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”, în al 11-lea amical din perioada de pregătire.

Oaspeții din Bârsana, liderul din Liga a IV-a Maramureș, au deschis scorul, iar Dorin Goga a restabilit egalitatea cu un șut din afara careului și tot el a majorat diferența la 2-1. Avântul Bârsana a înscris golul de 2-2 după o gafă a portarului Rus, înlocuit înainte de pauză cu Man. Salcău a stabilit scorul pauzei la 3-2.

Universitatea a mai înscris de două ori în repriza secundă prin Hațiegan și Seck, obținând al unsprezecelea succes în perioada de pregătire.