Primăria Cluj-Napoca răspunde acuzaţiile potrivit cărora angajaţii administraţiei locale, în frunte cu edilul Emil Boc, ar fi mers la meciul de Fed Cup România-Cehia, de la Ostrava, pe bani publici.
Cei 60 de angajați ai municipalității au mers în Cehia pe banii lor, nicidecum din bani publici așa cum s-a zvonit.
„În urma apariției unor afirmații nefondate și pentru corecta informare a opiniei publice, municipalitatea face următoarele precizări: costurile de deplasare ale participanților din cadrul Primăriei Cluj-Napoca la meciul de tenis Cehia – România, eveniment care s-a desfășurat la Ostrava, au fost suportate de către aceștia personal (autocar, cazare, masă)”, se arată într-un comunicat de presă remis de Primăria Cluj-Napoca.