Clubul Sportiv Universitatea Cluj i-a premiat vineri, 15 ianuarie, pe judokanele Ștefania Dobre și Corina Căprioriu, dar și pe culturistul Sebastian Văsuț, pentru performanțele extraordinare realizate anul trecut.

Corina Caprioriu

Cei trei au fost desemnați, în luna decembrie, cei mai buni sportivi ai CS Universitatea în urma voturilor acordate de toți tehnicienii celor 20 de secții ale clubului.

stefania dobre
Stefania Dobre

Cei trei au avut un an 2015 remarcabil. Ștefania Dobre a câștigat medalia de aur la Campionatul European U21, medalia de argint la Campionatul Mondial U21 și multiple medalii naționale. De asemenea, Corina Căprioriu a obținut medalia de aur la Grand Slam-ul de la Baku, medalia de argint la Campionatul Mondial, s-a clasat pe poziția a III-a la World Masters Rabat și a fost multipla campioana națională. De partea cealaltă, Sebastian Văsuț, component al secției de culturism & fitness din cadrul Clubului Sportiv Universitatea, a câștigat medalia de argint la Campionatul European, s-a clasat pe primul loc în Cupa Romaniei și al doilea în Cupa Federației.