CFR Cluj a obținut a doua victorie în cantonamentul din Antalya

CFR Cluj a bifat cel de-al doilea succes din meciurile amicale în cantonamentul din Antalya, scor 2-0 împotriva celor de la Ludogorets Razgrad.

CFR Cluj – Ludogoreţ a fost probabil cel mai aşteptat amical din această perioadă de pregătire. Înfruntarea dintre campioanele României şi Bulgariei a fost decisă de golurile reuşite de Adam Lang şi George Ganea.

Adam Lang a deschis scorul în minutul 17 în urma unei faze fixe. Fundașul maghiar este golgheter în amicale, reușind să puncteze de două ori în trei partide disputate în Turcia. Intrat în repriza secundă în locul lui Billel Omrani, George Ganea a profitat de o eroare a fundașilor bulgari și marcat primul său gol în tricoul alb-vișiniu.

Pentru campioana României, acesta a fost al treilea amical din Turcia. În primul meci de pregătire, CFR a remizat, 0-0, cu FC Vorskla Poltava, apoi a câștigat cu 2-1 duelul cu FC Zurich.

CFR Cluj va juca următorul amical în compania celor de la AS Trencin, pe 25 ianuarie.

Echipele de start

CFR Cluj: Jesus Fernandez – Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokovic, Bordeianu, Deac – Ioniţă, Ţucudean, Omrani

Rezerve: Arlauskis, Mureşan, Costache, Ganea, Petrila, Seba Petrus, Alex Petrus, Potra, Culio, Peteleu, Păun

Ludogoreţ: Jorge Broun – Cicinho, Moţi, Nedyalkov, Rafael Forster – Goralski, Dyakov, Wanderson – Lukoki, Keşeru, Popa

Rezerve: Plamen Iliev, Naumov, Natanael, Terziev, Grigore, Anicet, Sasha, Campanharo, Yankov, Bakalov, Mahlangu, Ribeiro, Joao Paulo