CFR Cluj, doar egal în deplasare la Chiajna

CFR Cluj a obținut un rezultat de egalitate, în deplasare, pe terenul formației Concordia Chiajna, scor 1-1, în cadrul etapei a XII-a a Ligii I.

CFR Cluj

După patru minute de joc, feroviarii conduceau cu 1-0 pe tabelă, grație autogolului reușit de Dragarski. Concordia a restabilit egalitatea în minutul 38, prin reușita lui Bagarici cu capul. Trupa lui Șumudică a solicitat 11 metri la hențul în careu al lui Susic, dar „centralul” Hațegan nu a acordat nimic (41).

Repriza secundă a fost lipsită de ocazii notabile, nici o formație nu a reușit să amenințe periculos poarta adversă. Surprinzător, CFR a fost ținută la respect de Concordia o repriză întreagă. Printre singurele situații care au animat jocul a fost șutul lui Dore puțin pe lângă poartă în minutul 50, respectiv reluarea lui Serediuc la colțul scurt, șut blocat în ultimul moment (84). Chiajna ar fi putut da lovitura în minutul 90, dar lovitura de cap a lui Deekman nu a prins cadrul porții.

CFR rămâne pe locul 2 în clasament, cu 26 de puncte, iar etapa viitoare primește vizita formației FC Brașov, luni, 3 noiembrie, ora 18:30.

Echipele de start

Concordia: Matache – Bagarici, Lovin, Martins, Bucurică – Dragarski, Boldrin, Mario, Cristea – Dina, Wellington

Rezerve: Gudea, M. Pena, N. Roşu, Serediuc, Timov, Deekman, Dyulgerov

CFR Cluj: Felgueiras – Susici, Larie, I. Rada, Camora – Christian, Monroy – Chanturia, Dore, Ivanovski – Guima

Rezerve: A. Vîtcă, Tiago Lopes, Ene, Muniru, Jakolis, Carp, Fl. Costea