Înfrângere pentru handbalistele de la „U” Cluj la Zalau

În etapa 22 din Liga Florilor handbalistele de la „U” Cluj s-au întâlnit cu echipa din județul vecin, HC Zalău. Partida s-a disputat în Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici”, sambata, 14 aprilie, iar HC Zalău s-a impus cu 32-23 (16-10).

Până în minutul 19 echipele au mers cap la cap, 10-10, dar în ultimele minute din joc clujencele nu au mai reușit pe ofensivă, iar gazdele au profitat de acest lucru și au intrat la cabine în avantaj, 16-10. În repriza secundă, HC Zalău s-a distanțat și mai mult și a câștigat partida cu 32-23.

Pentru Universitatea Cluj au marcat: Chintoan 7, Ani-Senocico 6, Lazăr 5, Boian 2, Vălean 2 și Petruș 1 gol.

CSM București va fi următorul adversar al „studentelor”, meciul fiind programat pe 28 aprilie în Sala Sporturilor „Horia Demian”.