„U” Cluj, victorie de antrenament cu public în primul amical din 2019! Mesajul galeriei: „În anul acesta de glorie, promovați și faceți istorie”

Universitatea Cluj a câștigat de o manieră categorică primul amical din acest an, sâmbătă, 26 ianuarie, pe terenul sintetic din Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”, scor 5-0 (3-0), împotriva divizionarei a treia Sticla Arieșul Turda.

Atacanții Dorin Goga și Cristian Gavra au semnat prinele reușite ale partidei din Parcul Babeș, în minutele 12 și 22, iar Abrudan a stabilit scorul pauzei în minutul 37.

În partea a doua, „șepcile roșii” au mai înscris de două ori prin George Florescu, minutul 60, respectiv Marius Coman în minutul 77.

Fanii au creat o atmosferă spectaculoasă, au aprins torțe la începutul partidei și au cântat pe toată durata meciului.

Unul dintre mesajele afișate de galerie la amicalul de astăzi: „În anul acesta de glorie / promovați și faceți istorie”

Tehnicianul Bogdan Lobonț a trimis în teren următoarea formulă de joc în prima repriză:

Dinu – Telcean, Abrudan, Prodan – A. Coman, Văsălie, Giurgiu, Hordouan – Goga – Hațiegan, Gavra

În repriza a doua: Gorcea (Dur-Bozoancă) – Kofy, I. Ursu, Berci – Căpușă, Greu, Florescu, Taub – Pârvulescu – Ene, M. Coman