„U” Mobitelco a ajuns la a patra infrangere consecutiva

Baschetbalistii de la „U” Mobitelco au suferit, duminica, a patra infrangere consecutiva, in fieful formatiei Steaua CSM Bucuresti, scor 91-88 (23-30, 17-20, 26-16, 25-22).

u mobitelco

Elevii pregatiti de Dorin Pintea au controlat autoritar primele doua sferturi, avand un avantaj de 10 puncte diferenta la pauza, insa au cazut din nou in partea a doua. Gazdele au dominat categoric sferturile 3 si 4, castigandu-le la zece, respectiv trei puncte.

Marcatori:

Steaua: Durasovic 26 (13 rec.), Gallimore 15, Stanescu 13, Pavkovic 13, Mangano 9, Tudor 8, Nyakundi 5, Mills 2.

„U” BT Mobitelco: Cuic 21 (8 rec., 3 p.d., 3 int.), Hargrove 18 (4 rec., 3 p.d.), Baciu 16 (8 rec., 3 capace), Silvasan 13 (1 rec., 3 p.d.), Kuburovic 8 (3 rec., 2 p.d.), Lalovic 6 (2 rec.), Medvedj 4 (2 rec., 4 p.d.), Sparks 2.

„Ne-am dorit foarte mult victoria, am jucat destul de bine in sferturile 1 si 2 si apoi, pe fondul neefectuarii unor blocaje ofensive, le-am permis adversarilor sa domine sub panou. Au avut zece recuperari ofensive in plus si cred ca aici s-a decis meciul”, a declarat antrenorul Dorin Pintea la finalul jocului.

Urmatoarea partida pentru „U” Mobitelco va avea loc, miercuri, 2 aprilie, la Medias, intr-o partida restanta din etapa a XX-a impotriva lui Gaz Metan. Partida este programata de la ora 17 si este transmisa de Digisport.