Victorie facilă pentru voleibaliste

Voleibalistele Universităţii Cluj au obţinut, sâmbătă, o victorie categorică, scor 3-0, împotriva formaţiei CS Adep Satu Mare, într-o partidă care a contat pentru etapa a IX-a a Diviziei A2, penultima înainte play off-ului.

volei feminin
foto © eClujeanul.ro

Elevele pregătite de Dănuţ Ciontoş s-au impus cu 25-12 în primul set, 25-16 în setul secund, iar setul al treilea a fost ceva mai disputat, încheiat într-un final cu victoria „studentelor” cu scorul de 25-19.

Universitarele mai au de disputat o singură partidă din returul Diviziei A2 seria de vest, pe 15 februarie, în deplasare la CNE CSS2 Baia Mare, urmând ca apoi să înceapă faza play off-ului.