Victorie fără drept de apel pentru „U” Cluj la Dej!

Universitatea Cluj nu a avut niciun fel de emoţii în deplasarea de la Dej, cu Unirea, de sâmbătă, 2 septembrie, pe care a învins-o cu scorul de 4-0 (1-0), la capătul unui meci în care Dorin Goga a reuşit hattrick-ul. Meciul a contat pentru etapa a 2-a a Ligii a 3-a, seria 5.

Veteranul din atacul „şepcilor roşii” a deschis scorul în minutul 15, iar până la pauză tabela a rămas neschimbată

După o pauză de 15 minute, scorul a devenit 2-0 printr-o reuşită a lui Goga (’48) în debutul părţii secunde, Haţiegan a înscris golul al treilea câteva minute mai târziu (’53), iar atacantul în vârstă de 33 ani a închis tabela în minutul 82.