Astazi incepe Olimpiada de Iarna de la Sochi. Vezi programul competitiei!

Cea de-a XXII-a editie a Jocurilor Olimpice de Iarna de la Sochi (Rusia) debuteaza astazi, incepand cu ora 18:00, cu ceremonia de deschidere, transmisa in DIRECT de TVR1. Competitia va avea loc in perioada 7-23 februarei 2014 si aduce in acest an peste 3500 de sportivi si oficiali din 55 de tari pe pamant rusesc.

jo-tvr-official-broadcaster_58549300

ROMANIA este reprezentata la Sochi de 24 de sportivi, acestia sunt:

Alexandru Barbu, Ioan Valeriu Achiriloaie, Ania Cail la schi alpin, Sara Timea, Paul Pepene, Florin Daniel Pripici la schi fond, Eva Tofalvi, Cornel Puchianu la biatlon, Iulian Pîtea la sărituri cu schiurile, Zoltan Kelemen la patinaj artistic, Dorin Velicu, Maria Mazilu la skeleton, Valentin Creţu, Nicolae Radu Şovăială, Alexandru Teodorescu, Raluca Strămăturaru la sanie, Nicolae Istrate, Florin Crăciun, Andreas Neagu, Paul Muntean, Dănuţ Moldovan, Bogdan Otavă, Maria Constantin şi Andreea Grecu la bob.

Pe site-ul oficial al TVR, televiziunea care transmite in exclusivitate competitia de la Sochi, gasiti intreg programul transmisiunilor.

Programul transmisiunilor TVR 1:

Vineri, 7 februarie

18.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, transmisiune directă
0.20 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Sâmbătă, 8 februarie

9.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, reluare
16.30 – Biatlon masculin 10 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vasile Arhire, transmisiune directă
18.20 – Snowboard, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, înregistrare de la TVR 2
0.25 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Duminică, 9 februarie

16.30 – Biatlon Feminin 7,5 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vlad Arhire, transmisiune directă
18.20 – Schi alpin M coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, înregistrare de la TVR 2
0.10 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Programul transmisiunilor TVR 2:

Vineri, 7 februarie

23.00 – Ceremonia de deschidere – Preluare TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie

10.45 – Snowboard Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
12.00 – Schi fond 7,5 KM Feminin- Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
20.00 – Patinaj artistic echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
21.15 – Sărituri cu schiurile- Masculin calificări, comentator Sorin Hobana, înregistrare

Duminică, 9 februarie

9.00 – Schi alpin – Masculin coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă
12.00 – Schi fond- Masculin 15 km, comentatori: Vasile Arhire: calificari facute pana azi, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea-Transmisiune directă – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă

Programul transmisiunilor TVR 3:

Sâmbătă, 8 februarie

13.30 – Patinaj viteză, Masculin, 5000 m, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru; Cătălin Cârnu, transmisiune directă
16.30 – Sanie Masculin R1, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
18.40 – Sanie Masculin R2, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
20.00 – Freestyle Feminin, comentatori: Sorin Hobana, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

Duminică, 9 februarie

11.15 – Snowboard Feminin, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
13.30 – Patinaj viteză Feminin 3000m, comentatori: Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă
16.25 – Sanie Masculin R3, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
18.40 – Sanie Masculin R4, Medalie, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

Programul transmisiunilor TVR HD:

Vineri, 7 februarie

18.00 – Ceremonia de deschidere – comentatori: Alina Alexoi şi Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie

10.45 – Snowboard Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
12.00 – Schi fond 7,5 KM Feminin- Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
13.30 – Patinaj viteză, Masculin 5000 m, medalie, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
20.00 – Patinaj artistic echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

Duminică, 9 februarie

9.00 – Schi alpin – Masculin coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
11.15 – Snowboard, Feminin – medalie, comentatori Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
13.30 – Patinaj viteză , Feminin – 3000 m, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 2.

2 thoughts on “Astazi incepe Olimpiada de Iarna de la Sochi. Vezi programul competitiei!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.