CFR Cluj, a doua victorie în cantonamentul din Spania: 3-1 cu Rapid Viena

După succesul obţinut în faţa modestei formaţii spaniole Castellon, CFR Cluj şi-a măsurat forţele cu o formaţie mult mai puternică din prima ligă a Austriei, Rapid Viena, partidă în care alb-vişinii s-au impus cu scorul de 3-1, iar printre marcatorii trupei lui Dan Petrescu s-au aflat şi doi noi veniţi în această iarnă, Valentin Costache şi Mailat.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Luchin, Mureșan, Camora – Hoban, Culio – Nouvier, Omrani, Mailat – Țucudean

Rapid Viena: Strebinger – Galvao, Sonnleitner, Schwab, Szanto, Murg, Pavelic, Kuen, Apolinario de Lira, Petsos

Feroviarii clujeni au deschis scorul în minutul 3 al meciului prin Mailat, scor păstrat şi la pauză. Austriecii au restabilit egalitatea în partea secundă, iar Deac şi Costache au stabilit scorul final.

Au intrat în repriza secundă la CFR: Vâtcă, Peteleu, Vinicius, Gilvan, Vlad, Coman, Bordeianu, Djokovic, Păun, Deac, Balde.

În următorul meci amical din stagiul de pregătire din Spania, CFR Cluj va evolua, miercuri, cu Borussia Mönchengladbach U23.