CFR Cluj a obţinut a doua victorie în stagiul de pregătire de la Marbella

weldonCFR Cluj a câștigat, la limită, al doilea amical al cantonamentului de la Marbella, 1-0 cu formația elvețiană Lucerna. Unicul gol al meciului a fost marcat de Weldon, în minutul 37, după ce a reluat în poartă din 7 metri după o centrare venită de la Panin.

Tehnicianul Paulo Sergio a aruncat în luptă în prima repriză următorii jucători:

Stăncioiu – Panin, Rada, Maftei, Camora – Celestino, Godemeche – Păun, Hora, Deac, Weldon.

În minutul 68, portughezul a schimbat întreaga echipă şi i-a trimis în teren pe Felgueiras – Panin, Piccolo, Cadu, Sepsi – Muniru, Gabi Mureşan – Maah, Rui Pedro, Valente – Kapetanos.

Următoarea partidăde verificare va avea loc, vineri, cu Young Boys Berna.