Clubul Sportiv Delta Cluj, pe podium la Campionatul Naţional de Taekwon-do ITF de la Baia Mare!

În perioada 02-04 martie 2018, în localitatea Baia-Mare s-a desfășurat ediția din acest an al Campionatului Național de Taekwon-do I.T.F., organizat cu mare fast de către Federația Română de Taekwon-do I.T.F., în colaborare cu Clubul Sportiv „Știința Dragonul” Baia-Mare, pentru sportivii juniori II-III (copii), juniori I (14-18 ani), și seniori (+18 ani).

La startul competiției s-au aliniat un număr de 402 de sportivi de la 19 cluburi sportive din întrega țară, 48 de arbitri și 47 de antrenori.

Evenimentul a fost de o mare importanţă pentru taekwon-do-ul românesc, stabilind campionii naţionali pe anul 2018, în vederea formării Lotului Național care va reprezenta țara noastră în acest an la Campionatul European din Slovenia -Maribor.

ASC DELTA MMA Cluj a participat cu un număr de 17 sportivi, 4 arbitri şi 2 antrenori.

La categoria juniori III (Diosan Luca, Kahler Bogdan, Dascal Dragos, Varga Raul, Marginean Andrei, Pintea Cristiana, Muresan Razvan, Sabau Alex), Juniori I (Chisalita Thea, Nedelcu Dania, Pop Ariana, Nedelcu Stefana, Marginean Mihai si Gaghi Radu), Seniori (Muresan Alexandru Jr si Chisalita Diana).

Arbitri: Master Muresan Alexandru 7 dan, Fogarassy Tibor 4 dan, Muresan Alexandru Jr 3 dan ş Chisalita Diana 2 dan.

Antrenor: Master Muresan Alexandru 7 dan si Muresan Alexandru Jr 3 dan.

Desi nu au luat medalie sportivii Varga Raul si Marginean Andrei au avut o evolutie foarte buna (au schimbat categoria).

In urma rezultatelor obtinute : 12 aur, 6 argint si 9 bronz a clasat clubul nostru pe:

– LOCUL II – Clasament General Juniori I
– LOCUL III – CLASAMENT GENERAL .

LOCUL I (Campion National 2018)

– Dascal Dragos – tull – 8 ani cent colorate
– Sabau Alex Stefan – lupta – 10ani (-40 kg)
– Muresan Razvan Patric – lupta – 10 ani (-50 kg)
– Marginean Mihai – lupta juni I (-56 kg)
– Gaghi Radu – lupta jun I (+75 kg)
– Pop Ariana -lupta Jun I ( -55 kg )
– Chisalita Thea -lupta Jun I ( -60 kg)
– Nedelcu Stefana -lupta Jun I ( + 65 kg)
– Chisalita Diana -tull 2 dan
– Chisalita Diana -lupta Senioare ( – 50 kg)
– Tehnici Speciale Echipe Junioare
– Lupta Echipe Junioare

LOCUL II (Vicecampion National 2018)

– Dascal Dragos – tehnici speciale -8 ani – M
– Sabau Alex – tehnici speciale – 10 ani – M
– Pintea Cristiana – tehnici speciale – 10 ani – F
– Diosan Luca – tull centuri colorate – 8 ani – M
– Pop Ariana – tull individual Junioare I – 1 dan
– Nedelcu Dania – tehn speciale in jun I – F

LOCUL III

– Dascal Dragos – lupta copii ( jun III ) -8 ani
– Kahler Bogdan – tull ind cent colorate -8 ani
– Sabau Alex – tull ind cent colorate -10 ani
– Nedelcu Stefana – tehn speciale jun I individual -F
– Nedelcu Dania – tull individual jun I -1 dan -F
– Marginean Mihai – tull individual jun I -1 dan -M
– Chisalita Thea – tull individual jun I -1 dan -F
– Muresan Alexandru Jr – tull individual seniori -2 dan -M
– Muresan Alexandru Jr – lupta individuala seniori (+ 85 kg)

Mai multe fotografii AICI.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.