Firma Romprest, deţinută de omul de afaceri Florian Walter, s-a înscris astăzi la licitaţia pentru salubrizarea oraşului, potrivit stiridesport.ro.
Contractul de salubrizare este desfăşoară pe parcursul a 8 ani de zile şi este în valoare de 30 de milioane de euro, însă concurenţa este mare, societăţile care deţin acest contract, Rosal Group şi Brantner-Veres, au mari şanse să câştige din nou licitaţia.
La licitaţie s-au mai înscris firmele RER Ecologic Service Buzău, Polaris şi Supercom.
Omul cu banii de la Universitatea Cluj prinde rădăcini în oraşul de pe Someş, iar visul suporterilor Universităţii de a-l vedea plecat e tot mai departe de a se împlini, mai ales că milionarul bucureştean şi-ar fi cumpărat şi o casă în comuna Feleacu, judeţul Cluj, conform sursei citate, evaluată la un sfert de milion de euro.