Loredana Ohai a câştigat medalia de bronz la Campionatul European de Judo U23

Judoka Universităţii Cluj şi CSM, Loredana Ohai, a câştigat medalia de bronz la Campionatul European de judo U23, desfăşurat weekend-ul trecut la Praga.

Sportiva este inclusă în lotul naţional de senioare şi este pregătită de antrenorii: Florin Bercean, Gianina Andreica şi Simona Richter. Tânara clujeancă a concurat la categoria 57 de kg şi a obţinut trei victorii clare în faţa adversarelor, Diana Kiskel (Lituania), Manon Durbach (Luxemburg) şi Agata Perenc (Polonia). D

Drumul spre finală i-a fost oprit însă de medaliata cu aur, Juul Fransen (Olanda). Loredana Ohai a mai cucerit medalia de bronz la Campionatul European de Tineret (2011) şi la Campionatul European de Juniori, în 2010, la Sofia.