Monica Niculescu, învinsă de Karolina Pliskova în trei seturi! România – Cehia 2-2 și avem meci de dublu

Monica Niculescu (37 WTA) a fost învinsă, duminică, 7 februarie, de Karolina Pliskova (13 WTA), în trei seturi, scor 4-6 / 6-4 / 2-6, iar Cehia restabilește egalitatea în meciul cu România din cadrul primului tur al Grupei Mondiale a Fed Cup.

monica niculescu

Astfel, spectatorii clujenii vor avea parte și de un meci de dublu în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca, partidă în care va fi decisă învingătoarea din această confruntare.

La dublu se vor înfrunta Raluca Olaru / Andreea Mitu și Karolina Pliskova / Barbora Strycova, iar meciul va începe la ora 18:30.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.