„Să vină Steaua” – CFR Cluj a făcut scor cu FC Voluntari în Gruia, 5-0! Cristi Bud a reușit o „triplă”

CFR Cluj s-a impus fără drept de apel în confruntarea din etapa a 8-a a Ligii I, scor 5-0, pe teren propriu, împotriva formației FC Voluntari, partidă în care atacantul Cristi Bud a reușit un hattrick de senzație.

cfr-cluj-fc-voluntari-5-0-17-sept-2016

Bud a deschis scorul în minutul 4 al meciului, singurul gol de altfel al primei reprize, și tot el le-a marcat și pe următoarele două, în prima parte a reprizei secunde (51, 57).

Proaspăt transferat de CFR Cluj, francezul Billel Omrani a fost introdus de Miriuță în locul lui Bud, în minutul 71, iar două minute mai târziu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor (73).

Ultima reușită în fața Voluntariului a venit în prelungirile partidei, Tomislav Gomelt a stabilit scorul final din pasa lui Thiago Lopes.

CFR Cluj: Mincă – Tiago Lopes, Larie, Horj, Peteleu – Nascimento (59 T. Sorsa), Gomelt – L. Rus, J. Ruiz (83 C. Ene), Nouvier – Bud (73 B. Omrani).

Antrenor: Vasile Miriuţă.

FC Voluntari: Bornescu – Filipov, Balaur, Maftei, Acsinte – Tăbăcariu (57 A. Bălan), Novac – Popadiuc, L. Marinescu, Ivanovici – Cernat (67 A. Lungu)
Antrenor: Florin Marin

Pentru CFR Cluj urmează meciul cu Steaua București, în deplasare, joi, 22 septembrie.