Trei jucatori de la „U” Mobitelco in selectionata Nordului pentru meciul All Star Game de la Cluj

Saptamana viitoare, marti, 15 aprilie, Sala Sporturilor „Horia Demian” va gazdui cel mai spectaculos meci al Ligii Nationale de baschet masculin, traditionalul All Star Game 2014.

all star game 2014

Federatia Romana de Baschet a finalizat centralizarea voturilor pentru cele doua selectionate, NORD si SUD, care se vor intalni fata-n fata la Cluj-Napoca, iar in urma voturilor exprimate de public, reprezentantii mass-media si de Colegiul Central de Antrenori al Federatiei Romane de Baschet, s-a stabilit componenta celor doua selectionate.

SELECTIONATA NORD

1. William Franklin – CSM Oradea
2. Goran Martinic – BC Mures Tg. Mures
3. Zlatko Jovanovic – BC Timisoara
4. Milos Bojovic – CSU Atlassib Sibiu
5. Darius Hargrove – U-Mobitelco BT Cluj
6. Andrei Mandache – Gaz Metan Medias
7. Florin Popa – BC Timba Timisoara
8. Devon Austin – CSU Atlassib Sibiu
9. Daniel Dillon – CSM Oradea
10. Titus Nicoara – CSM Oradea
11. Mihai Silvasan – U-Mobitelco BT Cluj
12. Alexandar Mladenovic – BC Mures Tg. Mures
13. Catalin Baciu – U-Mobitelco BT Cluj
14. Bogdan Tibirna – CSM Oradea

ANTRENORI
Srecko Sekulovic (BC Mures Tg. Mures) si Cristian Achim (CSM Oradea)

SELECTIONATA SUD

1. Filip Adamovic – CSU Asesoft Ploiesti
2. Gheorghe Balmus – Concordia Chiajna
3. Alhaji Mohammed – CSU Asesoft Ploiesti
4. Pankracije Barac – BCM U Pitesti
5. Cezar Stanescu – BC Farul Constanta
6. Louis Darby Jr – Energia Rovinari
7. Levar Seals – SCM U Craiova
8. Adrian Gutoaia – CSU Asesoft Ploiesti
9. Travis Bureau – SCM U Craiova
10. Catalin Burlacu – CSU Asesoft Ploiesti
11. Andrei Capusan – SCM U Craiova
12. Ousmane Barro – BCM U Pitesti
13. Gerald Lee – CSU Asesoft Ploiesti
14. Virgil Stanescu – CSA Steaua CSM Eximbank Bucuresti

ANTRENORI
Vladimir Arnautovic (CSU Asesoft Ploiesti) si Hristu Sapera (BCM U Pitesti)

De asemenea, cinci-ul de baza al celor doua selectionate este format din:

SUD

1. Filip ADAMOVIC (CSU Asesoft Ploiesti)
2. Alhaji MOHAMMED (CSU Asesoft Ploiesti)
3. Louis DARBY (Energia Rovinari)
4. Travis BUREAU (SCM U Craiova)
5. Ousmane BARRO (BCM U Pitesti)

NORD

1. William FRANKLIN (CSM Oradea)
2. Darius HARGROVE (U-Mobitelco BT Cluj-Napoca)
3. Devon AUSTIN (CSU Atlassib Sibiu)
4. Titus NICOARA (CSM Oradea)
5. Alexandar MLADENOVIC (BC Mures Tg. Mures)

In selectionata SUD, sportivii cu cele mai multe voturi din partea publicului au fost Travis BUREAU (1453 de voturi), Ousmane BARRO (1328 de voturi) si Louis DARBY Jr. (1114 voturi), iar in selectionata NORD, au fost William Eduard FRANKLIN (1651 de voturi) si Milos BOJOVIC (1309 voturi).

Cele mai multe voturi din mass-media in selectionata SUD au adunat Gerald LEE si Alhaji MOHAMMED (cate 6 voturi) si Travis BUREAU (5 voturi), in vreme ce in selectionata NORD preferatii au fost Mihai SILVASAN (6 voturi) si Goran MARTINIC si Darius HARGROVE (cu cate 4 voturi).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.