„U” Cluj a pierdut ultimul amical înaintea primului meci oficial

Universitatea Cluj a pierdut amicalul disputat, marţi, împotriva formaţiei Gaz Metan Mediaş, scor 1-2, într-o partidă care s-a jucat în două reprize a câte 60 de minute.

u cluj 2014-2015

„Studenţii” au înscris în ultimul minut de joc, prin Emil Ninu, în urma unei centrări din corner.

Mihai Teja a trimis în teren din prima repriză următoarea formulă: Veselovsky – Jovanovici, Neag, Skvorc, Târnăcop, Raul Costin, Mateus, Viveiros, Kovacs, Sauvadet, Gabi Jula.

În repriza a II-a au intrat jucătorii: Niculescu, Panagopoulos, Ciupe, Ninu, Neag, Muşat, Bucşa, Lungu, Achim, Stojanovic, Calcan, Lemnaru.

Primul meci oficial pentru Universitatea va avea loc duminică, 20 iulie, cu Petrolul Ploieşti, într-o partidă care contează pentru optimile Cupei Ligii. Meciul va avea loc de la ora 21:00 pe Cluj Arena.