CFR Cluj a pierdut primul amical din Diamonds Cup, cu Dnepr

cfr cluj djokovicCFR 1907 a fost invinsa, miercuri, de ucrainienii pregatiti de Juande Ramos, Dnepr Dnipropetrovsk, cu scorul de 0-2, in primul amical din cantonamentul de la Marbella, Spania. Partida a contat pentru turneul amical Diamonds Cup, din care mai fac parte formatiile Rubin Kazan (Rusia) si Lyubimets (Bulgaria).

Feroviarii au incasat cate un gol pe repriza, mai intai Seleznyov a deschis scorul in minutul 44, iar Kalinic a marit avantajul in minutul 84, in urma unei centrari de pe stanga a lui Konoplyank.

Tehnicianul Vasile Miriuta a inceput partida cu Dnepr in urmatoarea formula:

CFR: Felgueiras – Maftei, Cadu, Piccolo, Camora – Monroy, Djokovic – Gabionetta, Batin, C. Deac – Ogbu.

Au mai evoluat: Amadio. Muniru, Velayos, Negruț, Rada, Maah, Rui Pedro, Fl. Costea.

In urmatoarea partida din Diamonds Cup, CFR va intalni formatia rusa Rubin Kazan. Meciul este programat sambata, 8 februarie.