Probleme la „U”. Neplătit de 4 luni, Gravenberch a plecat de la echipă

Universitatea Cluj nu scapă de probleme nici în insolvență, iar problemele financiare cu care se confruntă clubul au dus restanțele salariale către jucători la patru luni de zile.

gravenberchPrimul jucător care a anunțat că părăsește echipa este olandezul Danzel Grabenberch, desi mai avea contract cu „șepcile roșii” până în vară, scrie numaiu.ro.

Jucătorul în vârstă de 21 ani a fost adus la echipă înaintea etapei a 6-a, pe când antrenor era Mihai Teja și a recunoscut că a ales Universitatea doar pentru foștii antrenori George Ogăraru și Alfons Groenendijk.

Gravenberch a marcat un singur gol pe parcursul turului de campionat, în meciul cu Viitorul Constanța (scor 2-2), deși a fost folosit atât pe postul de fundaș central în mandatul lui Ogăraru, cât și atacant după venirea lui Falub.

Universitatea Cluj joacă astăzi de la ora 18:00, în deplasare, la Târgu Jiu, meciul cu Pandurii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.